Zalety metody

  • Zwalczanie Pluskwy domowej z użyciem mrówki faraona jest niemal w 100% skuteczne i długotrwałe. Zawieść może jedynie w przypadku złych warunków hodowli mrówek lub ich wytrucia. Nie wymaga wielokrotnego powtarzania leczenia inwazji Pluskiew. Monomorium pharaonis likwiduje trudne do zwalczenia w klasyczny sposób stadia rozwojowe pluskiew a więc jaja i małe larwy. Ponadto mrówki mogą chronić teren przed pluskwami długotrwale, będąc utrzymywane, jako obrońcy terenu. Zlikwidują również inwazję pluskiew w sąsiedztwie.
  • Nasze kolonie mają prawidłową strukturę , aby funkcjonować we właściwy, naturalny sposób dla Monomorium pharaonis . To powoduje, że mrówki są bardzo aktywne i szukają pożywienia, w tym innych szkodników domowych. Bardzo szybko po wprowadzeniu do budynku rozpoczynają swoje czynności ich likwidacji.
  • Liczne i dojrzałe kolonie zapewniają dobre pokrycie obszaru zbieraczkami. Około 10% członków kolonii to zwiadowcy i zbieraczki. Jednak odruch poszukiwania jest zależny od stosunku kast mrówek nie wychodzących z gniazda, w tym też zależy od odpowiedniej struktury wiekowej larw i jaj. Bez zapewnienia odpowiedniej struktury wiekowej larw i robotnic mrówki nie wykazują wystarczającej aktywności. Nasze kolonie powstają naturalnie czyli zgodnie z biologią tego gatunku przez ich pączkowanie i naturalny podział przez co są gotowe do pracy natychmiast po wypuszczeniu. Większość kolonii , jeśli nie wszystkie dostępne w handlu, powstaje w wyniku zsypania robotnic i larw do pudełka aby zasiedliły probówkę transportową. Zapewnia to przeżycie i dobry rozwój kolonii jedynie przy stworzeniu bardzo dobrych warunków. Z powodu zachwiania stosunków kastowych u takich kolonii następuje zahamowanie ich rozwoju lub gorzej – szybkie wymieranie robotnic ze starości, kolonie nieodpowiednio skomponowane kastowo nie sprzątają gniazda co grozi zapleśnieniem hodowli.
  • Niski poziom chowu wsobnego naszych kolonii daje korzyści takie jak długi czas przeżycia mrówek robotnic i zwiększa szansę na wyprodukowanie większej liczby nowych kolonii i ich rozsiania wokół kolonii matecznej.
  • Korzystając z naszej metody jesteście Państwo niezależni od firm dezynsekcyjnych i wydawania pieniędzy na mniej skuteczne, toksyczne i droższe metody.
  • Do każdej kolonii, którą sprzedajemy, dołączony jest certyfikat poświadczający niewykrycie bakterii wieloopornych (laboratoryjny wynik badania w kierunku MDR i gatunków szkodliwych dla człowieka certyfikowany przez lekarza i Specjalistę Intensywnej Terapii z UE).
  • Usuwanie szkodników z pomocą mrówek faraona jest zbieżne z zasadami ekologii, pozawala na nieużywanie ciężkiej chemii, która wcale nie jest obojętna dla naszego zdrowia.
  • Jeśli chcieliby się Państwo dowiedzieć więcej na temat naszej metody, dlaczego mrówki faraona?, przejdź do sekcji Biologiczne zwalczanie szkodników, Użycie metody lub jej Ograniczenia.