Nasza hodowla

Jestem hodowcą wielu kolonii mrówek faraona. Każda z nich zawiera od setek po tysiące robotnic i wszystkie stadia rozwojowe od jaja do poczwarki. W skład każdej kolonii wchodzi wiele zaplemnionych i dziewiczych królowych.

  • Kolonie są testowane mikrobiologicznie dwa razy w roku, aby wykluczyć nosicielstwo wieloopornych gatunków bakterii (MDR). Jedynym gatunkiem, wykrywanym w próbkach posiewów jest Bacillus thuringiensis. Bakteria ta jest powszechnie wykorzystywana jako środek do zwalczania szkodników upraw i w biotechnologii.
  • Każda nowa kolonia jest uzyskiwana w procesie naturalnego pączkowania kolonii matecznej. Jej skład liczebny i kastowy jest dostosowany do gatunku M. pharaonis, co zapewnia dynamiczny rozwój.
  • Matki zarodowe pochodziły z różnych części świata. Kolonie potomne powstały z krzyżowania potomstwa królowych niespokrewnionych. Dzięki temu owady są znacznie silniejsze, wolne od chowu wsobnego i zdolne do szybkiego rozmnażania się. Formując dynamicznie rozwijające się kolonie potomne, które oferujmy w sprzedaży.