Menu Zamknij

Biologiczne zwalczanie szkodników

Biologiczne zwalczanie szkodników domowych za pomocą naturalnego drapieżnika i ich wroga Mrówki faraona

Monomorium pharaonis– mrówka faraona jest skutecznym środkiem biologicznym do zwalczania szkodników domowych, takich jak karaluchy i pluskwy. Powszechnie wiadomo, że tam, gdzie występuje mrówka faraona, nie wykrywa się obecności innych szkodników.

Oczywiście mrówka faraona sama może być również traktowana jako szkodnik (i często tak jest), ale w niektórych szczególnych przypadkach najlepszym sposobem jest wymiana groźniejszego szkodnika na takiego, który jest znacznie łagodniejszy i łatwiejszy do wyeliminowania. Zwłaszcza po tym, gdy wykona swoją pracę.

Z tego powodu pojawił się pomysł wykorzystania Monomorium pharaonis, jako środka do zwalczania szkodników domowych. Zwłaszcza Pluskwy domowej(Cimex lectularius), która w wyniku selekcji stała się oporna na wiele powszechnie do tej pory stosowanych insektycydów. Jest ona łatwo i skutecznie niszczona przez Mrówkę faraona. Warunkiem skutecznego działania mrówek jest zapewnienie im odpowiednich warunków i utrzymywanie stabilnej populacji.

W kilku słowach: Faraonki żywią się młodymi postaciami karaluchów i pluskiew. Aby jednak likwidować szkodniki, potrzebują ludzkiej pomocy w początkowym okresie osiedlania. Należy zapewnić miejsca gniazdowe oraz niewielką ilości pokarmu i wody zanim kolonie zaczną być samowystarczalne.

Kupując u nas mrówki, otrzymujesz odpowiednio skomponowaną kolonię mrówek i instrukcję, jak rozpocząć hodowlę i jak wyeliminować mrówki po ich pracy. Dostarczamy również wszystkie niezbędne do tego akcesoria.

Dowiedz się, jak wygląda nasza Metoda biologiczna lub przejdź do sekcji Rekomendacje dla metody lub Ograniczenia metody, aby zobaczyć, czy jest to sposób dla Ciebie odpowiedni.