Biologiczne zwalczanie szkodników

Biologiczne zwalczanie szkodników domowych za pomocą naturalnego drapieżnika i ich wroga Mrówki faraona

Monomorium pharaonis– mrówka faraona jest skutecznym środkiem biologicznym do zwalczania szkodników domowych, takich jak karaluchy i pluskwy. Powszechnie wiadomo, że tam, gdzie występuje mrówka faraona, nie wykrywa się obecności innych szkodników. Populacje mrówki faraona jednak w znacznym stopniu zanikają za sprawą zmiany stylu życia, gospodarowania odpadami oraz z powodu powszechnego użycia lodówek. Mrówki nie mogą zdobyć wystarczającej ilości pożywienia aby się utrzymać. Sytuację tą wykorzystują inne owady w tym pluskwy domowe, dla których mrówka faraona stanowi śmiertelne zagrożenie. Powstała nisza ekologiczna po zniknięciu mrówek faraona jest zasiedlana przez pluskwy i karaluchy, które są zdecydowanie bardziej odporne na insektycydy niż społeczne mrówki faraona.

Oczywiście mrówka faraona może być również traktowana jako szkodnik (i często tak jest), ale w niektórych szczególnych przypadkach najlepszym sposobem jest wymiana groźniejszego szkodnika na takiego, który jest znacznie łagodniejszy i łatwiejszy do wyeliminowania. Zwłaszcza po tym, gdy wykona swoją pracę.

Z tego powodu wykorzystuje się Monomorium pharaonis, jako środek do zwalczania szkodników domowych, zwłaszcza Pluskwy domowej (Cimex lectularius). W wyniku selekcji stała się ona oporna na wiele powszechnie do tej pory stosowanych insektycydów. Jest skutecznie i długotrwale niszczona przez Mrówkę faraona. Warunkiem działania mrówek jest zapewnienie im odpowiednich warunków i utrzymywanie stabilnej populacji i wysokiego zagęszczenia.

Faraonki żywią się młodymi postaciami karaluchów i pluskiew.

Kupując u nas mrówki, otrzymujesz odpowiednio skomponowaną kolonię mrówek i instrukcję, jak rozpocząć hodowlę.

Dowiedz się, jak wygląda nasza Metoda biologiczna lub przejdź do sekcji Rekomendacje dla metody lub Ograniczenia metody, aby zobaczyć, czy jest to sposób dla Ciebie odpowiedni.